5 טיפים ליצירת הרגלים בריאים חדשים ולדבוק בהם

טיפים ליצירת הרגלים בריאים חדשים ולדבוק בהם - בריאות בקליק

תוכן עניינים

בעולם שבו כולם נאבקים למצוא את הזמן והאנרגיה לטיפול עצמי, הרגלים יכולים להיראות כמו האויב. אבל עם הגישה הנכונה, הם למעשה יכולים להיות בעלי ברית שלכם. הבנה כיצד פועלים הרגלים היא אחד הצעדים הראשונים החשובים ביותר כאשר מנסים לבסס שגרה חדשה. לאחר שתבינו כיצד נוצרים הרגלים, תוכלו להתחיל לזהות אילו אתם רוצים להחליף ואילו אתם רוצים לאמץ במקום. בסופו של דבר, תהליך זה מקל בהרבה על יצירת הרגלים בריאים ודבקות בהרגלים אלו. במאמר זה נספר איך אפשר לפרוץ את ההתנגדות להרגלים ולהתחיל לתעדף את הרווחה האישית שלכם. טיפים אלה יעזרו לכם לבצע פעולות שמתאימות לערכים שלכם ותומכות בשינויים ארוכי טווח.

הגדירו את הסיבה ליצירת הרגלים בריאים

כולנו רוצים להיות בריאים יותר. אנחנו רוצים להרגיש טוב יותר ולחוות פחות מתח. עם זאת, כשזה מגיע לעניין, אחת הסיבות הגדולות ביותר שאנו נופלים להרגלים ישנים היא חוסר בהירות לגבי מה אנחנו בעצם רוצים וצריכים. אם אתם יכולים לזהות מדוע אתם רוצים לבצע את השינוי, אתם יכולים להגדיל את הסיכוי שבאמת תתמידו בו. כל שינוי בשגרה צריך להיות מושרש בערכי הליבה שלכם ולהתאים למי שאתם ולמה שחשוב לכם. אם תבצעו שינוי הרגל שעולה בקנה אחד עם הערכים, סביר יותר שתתמידו בו. לדוגמה, אם ערכי הליבה שלכם הם צמיחה, יושרה וטוב לב, שינוי הרגל אחד שאתם יכולים לעשות הוא להקדיש לפחות 30 דקות ביום לקריאה.

אחד ההרגלים הבריאים שניתן להוסיף לרשימה הוא קריאת ספר 30 דקות ביום - בריאות בקליק
אחד ההרגלים הבריאים שניתן להוסיף לרשימה הוא קריאת ספר 30 דקות ביום

התחילו עם הדברים הקלים

אם אתם מרגישים שאינכם יודעים איך להתחיל, הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא להתחיל עם שינוי קטן שלא ידרוש הרבה אנרגיה או כוח רצון. למעשה, כמה שיותר קטן יותר טוב. הסיבה היא שהרגלים נוצרים על ידי פעולות זעירות ומצטברות. אם אתם מתחילים ממשהו גדול מדי, אתם מסתכנים בשחיקה כבר בתחילת או באמצע הדרך. לאחר שביצעתם את השינוי הקטן הזה, תוכלו לבנות עליו. בהתחלה, זה אולי אפילו לא מרגיש כמו הרגל. אבל עם הזמן, זה יהפוך אוטומטי יותר.

יצירת הרגלים בריאים שלא גוזלים הרבה זמן

אם אתם מנסים ליצור הרגל חדש, הפכו אותו תחילה לקצר ופשוט ככל האפשר. להרגלים אלו יש תפקיד אחד: להפוך לשגרה שחוזרת על עצמה באופן קבוע. לדוגמה: אם אתם רוצים להפוך מדיטציה להרגל יומיומי, אתם יכולים להתחיל בהתחייבות ל-10 דקות בלבד בכל יום. בסופו של דבר, אתם יכולים להגדיל את הזמן. עם זאת, בהתחלה, אתם רוצים לעשות את זה פשוט ככל האפשר כדי לא להציף את עצמכם. ניסיון לעשות יותר מדי יגדיל את הסיכוי שההרגל לא ישתרש. אם אתה רוצה לשנות הרגל קיים, התחילו בקטן והתחייבו רק לדבר אחד בכל פעם. זה יעזור לכם להישאר ממוקדים ולהימנע משחיקה.

התחילו עם 10 דקות מדיטציה כדי ליצור הרגל בריא - בריאות בקליק
התחילו עם 10 דקות מדיטציה כדי ליצור הרגל בריא שלא גוזל הרבה זמן

אל תפחדו מטעויות

כולנו שמענו את זה בעבר: כישלון הוא חלק מהתהליך, וזה נכון. הסיבה שכל כך הרבה אנשים מוותרים על המטרות הקשורות לבריאות היא כי הם לא תמיד מבינים שכדי לעשות שינוי מתמשך צריך זמן. אם תזכרו זאת, תחסכו מעצמכם אכזבה מיותרת. נסו ללמוד מהטעויות שלכם ולהשתמש בהן כדרך להתאים את האסטרטגיה שלכם. אם אתם מגלים שאתם לא מצליחים להקפיד על הרגל חדש, שאלו את עצמכם מה יכול להקל על זה. אולי כדאי לעשות אותו בזמן נוח יותר או למצוא דרך לשלב אותו בשגרה הקיימת שלכם כדי שהוא ירגיש פחות מכביד. השתדלו להיות עדינים עם עצמכם כשאתם חוזרים להרגלים ישנים. כך סביר יותר שתנסו שוב בפעם הבאה.

חגגו אבני דרך

בין אם הצלחתם לעבור חודש ללא עישון או שהשלמתם 20 יום של מדיטציה, עליכם לחגוג את ההישגים שלכם. חלק מהסיבה של יצירת הרגלים בריאים כל כך קשים הוא שהם דורשים הרבה כוח רצון ואנרגיה נפשית. כשאתם חוגגים, אתם ממלאים את רמות האנרגיה והמוטיבציה שלכם בצורה שתקל על ההיצמדות להרגלים החדשים שלכם, מה שגורם לתהליך להרגיש פחות מרתיע. הרגלים הם קשים, אך החדשות הטובות הן שהם גם גמישים להפליא וניתנים לשינוי לאורך זמן, לכן חגגו את אבני הדרך של התהליך שלכם.

לסיכום יצירת הרגלים בריאים

הדרך להרגלים בריאים היא לא תמיד קלה, אבל היא תמיד שווה את זה. ככל שתטפלו טוב יותר בעצמכם, כך תוכלו לטפל טוב יותר באחרים. ככל שתצליחו לענות טוב יותר על הצרכים שלכם, כך יהיה קל יותר לענות על הצרכים של האנשים סביבכם.

כולנו נאבקים בהרגלים מדי פעם, אבל אנחנו לא חייבים לסבול אותם לנצח. עם גישה נכונה, אתם יכולים לפרוץ את ההתנגדות ולהתחיל ליצור הרגלים חדשים. טיפים אלו יעזרו לכם להבין כיצד פועלים הרגלים ולזהות אילו הרגלים אתם רוצים להחליף ואילו אתם רוצים לאמץ במקום.

מגוון מטפלים באתר בריאות בקליק
שתפו:
מידע חשוב: המידע באתר זה הוא אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי אישי. אנו ממליצים למשתמשים להיוועץ ברופא בטרם קבלת החלטות רפואיות. שימוש במידע המופיע כאן אינו פוטר את הקוראים מלקבל אחריות מלאה על בריאותם ומלהתייעץ עם מומחים רפואיים לפי הצורך ובהתאם לתנאי השימוש
בריאות בקליק אייקון רקע לבן

הצטרפו למגזין בריאות בקליק

הירשמו לקבלת מידע, הטבות ועצות בריאות