מצאו טיפול בדיקור סיני בקלות

באתר בריאות בקליק רשומים עשרות מטפלים בדיקור סיני מכל הארץ, כל המטפלים עוברים תהליך בדיקה קפדני העומד בתנאי האיגוד לרפואה סינית בישראל.

טיפול באמצעות דיקור סיני - בריאות בקליק

איך מוצאים טיפול

מחפשים

בעזרת מנוע החיפוש של האתר ניתן למצוא בקלות טיפול קרוב אליכם. מחפשים לפי עיר או אזור ובוחרים, פשוט וקל.

בוחרים

לאחר החיפוש יפתחו לכם שלל תוצאות של מטפלים ומטפלות באזורכם. ניתן להיכנס ולהתרשם מכל פרופיל ולמצוא את המתאים או המתאימה עבורכם.

מתקשרים

לאחר שהתרשמתם ומצאתם את המתאים או המתאימה לכם ביותר, ניתן ליצור קשר טלפוני או אפילו דרך הווטסאפ ישירות עם המטפלים ללא דמי תיווך או גוף שלישי מקשר.

אזורים פופולאריים

גן הבאיים בחיפה

צפון

רצועת החוף של תל אביב מאזור יפו

מרכז

מדבר עם שמים בצבע כחול

דרום

כל מה שרציתם לשאול

דיקור סיני (הידוע גם בשם אקופנטורה) הוא פרקטיקה טיפולית שנמצאת בשימוש הרפואה העממית הסינית כבר אלפי שנים. היא מתקשרת לתפיסה הוליסטית שרואה בזרימת אנרגיית החיים (צ’י) את המפתח לבריאותנו הגופנית והנפשית. בדומה לטיפולים אחרים המבוססים על תפיסה זו (כמו שיאצו, למשל), גם הפילוסופיה שמאחורי הדיקור הסיני ממפה את גוף האדם לפי 12 ערוצים (“מרידיאנים”) לאורכו ולרוחבו שבהם זורמת הצ’י. 

מטרתו של הטיפול היא לשחרר חסימות במקומות שונים במרידאינים כדי לאפשר לאנרגיית החיים זרימה חופשית ובכך להחזיר את הגוף והנפש לאיזון. 

איך עושים זאת? בעזרת נעיצת מחטים דקיקות בעור המטופל. מחטים אלו אמורות לעורר את הצ’י ולאפשר לה לזרום בחופשיות. 

אם עוד לא התנסיתם בסוג טיפול זה, ייתכן שאתם קוראים את זה וחושבים שמדובר בטיפול המיועד למזוכיסטים. אחרי הכול, מי אוהב להידקר? אלא שדיקור סיני אינו אמור לכאוב. כאמור, מדובר במחטים דקיקות ועדינות במיוחד, ומטפל מקצועי יידע לנעוץ אותן בדרך שאינה מכאיבה אלא לכל היותר גורמת להרגשה מעקצצת שחולפת במהירות. 

כמו בכל טיפול, גם במקרה של דיקור סיני מטפל מקצועי אמור להתחיל בתשאול של המטופל לגבי מצבו הבריאותי והנפשי כדי לאתר בעיות מיוחדות ולהבין באילו חלקים בגוף צריך להתמקד. 

במהלך הטיפול ישתמש המטפל במחטים לאורך ולרוחב הגוף בהתאם לטיפול שנדרש למטופל. אזורים שנהוג להתמקד בהם במיוחד הם הגפיים (גם בידיים וגם ברגליים) והגב, אך ייתכן שיהיו גם אזורים נוספים, כולל הפנים. כאמור, המטפל נועץ את המחטים לפי מפת המרידיאנים בגוף, מה שאומר שהוא לאו דווקא ישתמש במחט ישירות במקום שזקוק לריפוי. 

המחטים עצמן הן סטריליות וחד-פעמיות ונזרקות לאחר הטיפול. הן נשארות בגוף כ-20 דקות, ובמהלך הטיפול תרגישו רגועים (ישנם כאלה שאף נרדמים!).

הטיפול עצמו נעשה לרוב כשהמטופל לבוש, אבל חשוב להגיע אליו בבגדים קלילים שקל להפשיל. כמו במהלך הטיפול, גם אחריו אתם אמורים להרגיש נינוחים ורגועים. 

הטיפול נחשב לטיפול בטוח, גם עבור נשים בהיריון, ומתאים לכל הגילים. בקרב חסידיו הוא נחשב ליעיל במיוחד לטיפול בכאבים, אך גם בתחלואים נוספים.
טיפול בדיקור סיני עשוי להועיל גם במקרים הבאים (רשימה חלקית בלבד):

 • כאבי ראש קשים ומיגרנות
 • כאבי פרקים
 • כאבים בתר-ניתוחיים (לאחר ניתוח)
 • כאבי גב וצוואר
 • בעיות פוריות בשני המינים 
 • סימפטומים של הריון (בחילות, צרבת, חולשה, כאבי אגן ועוד)
 • בעיות קשב וריכוז
 • תופעות גיל המעבר
 • תסמונת קדם וסתית 
 • חרדה וסטרס
 • פציאליס (שיתוק עצבי בפנים)
 • בעיות במערכת הנשימה
 • בעיות במערכת העיכול
 

כאמור, טיפול בדיקור סיני הוא ביטוי של פילוסופיה סינית עתיקה שרואה באנרגיית החיים (צ’י) את הגורם הקובע את בריאותנו הפיזית והנפשית הכללית. מה זה אומר? שאתם מוזמנים לחוות את הטיפול גם אם אתם מרגישים נפלא מכל בחינה.
תמיד טוב לחזק את הצ’י שלכם!

עלות הטיפול בדיקור נע בין 200 ל-600 שקלים. עלויות הטיפול בדיקור סיני הן ברפואה הציבורית והן ברפואה הפרטית משתנות. בעוד טיפול ברפואה ציבורית לרוב זול יותר מטיפול ברפואה פרטית, יש להתחשב ביתרונות של הרפואה הפרטית. הטיפול במרפאה פרטית אורך בדרך כלל כ-45 דקות, בעוד הטיפול במרפאה ציבורית הוא בדרך כלל כחצי שעה.

לא ניתן לאמוד את מספר הטיפולים ללא פגישת ייעוץ ואיבחון עם מטפל/ת מוסמך/ת. ישנם מיקרים שיכול לעזור טיפול אחד וישנם מיקרים שצריך להתחייב לרצף של טיפולים, תוך הקפדה על ההמלצות הנוספות. יתרה מזאת, הזמן שלוקח לרפא את הבעיה תלוי במורכבותה, משך הזמן שהמטופל סבל מהבעיה, והמסירות לשמירה על הנחיות התזונה ואורח החיים שמספק המטפל, וכמובן, באיכות הריפוי.

עדיין יש לכם שאלה? מוזמנים ליצור קשר עם אחד המטפלים באתר מצאו טיפול בדיקור סיני

כתבות בנושא דיקור סיני