איך להתגבר על נדודי שינה באמצעות רפואה משלימה

אישה בגיל השלישי לא מצליח להירדם ומסתכל בשעון שמראה על השעה 2 בלילה

תוכן עניינים

נדודי שינה מהווים כמצב בו בעקבות חוסר תקינות של שינת הלילה, נגרמים קשיים בתפקוד ועייפות לאורך היום. מי שמבקש לדעת אם הוא סובל מנדודי שינה, יכול לשאול את עצמו אם הוא סובל מאחת או יותר מהתופעות הללו: התעוררות מוקדמת, שינה שאיננה רציפה, קושי בהירדמות או עייפות מוגברת במהלך היום, גם לאחר מספר שעות שינה סביר. מדובר במצב נפוץ, כאשר, רוב האנשים יאלצו להתמודד עם נדודי שינה מהלך חייהם. יחד עם זאת, מדובר במצב אשר פוגע במידה רבה ביכולות התפקוד היומיות ובאיכות החיים ולכן, חשוב שמי שמוצא את עצמו מתמודד עם מצב זה למשך תקופת זמן ארוכה, ינקוט בפעולה על מנת לטפל בה. החדשות הטובות הן שלרפואה המשלימה יש כיום, לא מעט פתרונות, איך להתגבר על נדודי שינה – כך שלא חייבים להשתמש בתרופות או להתמודד עם תופעות לוואי כאלו ואחרות. 

הסיבות לנדודי שינה

רגע לפני שמגיעים לפתרונות אותן הרפואה המשלימה מציעה לצורך הטיפול בנדודי השינה, חשוב להכיר לעומק את הסיבות בגינן נדודי השינה עלולים להיגרם ובין היתר:
גורמים נפשיים שונים – אם עברתם לאחרונה משבר או טראומה, מאוד יכול להיות שהמקרה יהווה את הגורם. תזונה לא נכונה עלולה לגרום גם היא לפגיעה בשינה – אלו יכולות להיות תרכובות מזון שונות, משקאות מסוימים ועוד.. גם נטילה של תרופת עם מרשם רופא, יכולה להוות כגורם לנדודי שינה. הגורם הנוסף או מצבים בריאותיים שונים כמו: רפלוקס.
בכל מקרה, ברגע שתהיו מודעים לסיבה בגינה אתם נאלצים להתמודד עם נדודי שינה, יהיה לכם יותר קל לטפל בהם.
כאן חשוב להדגיש שרוב שיטות הטיפול ברפואה המשלימה, מתחילות באבחון מקור הבעיה – מה שמאפשר להעניק טיפול אשר מותאם אישית למטופל.

מכונת קפה אוטומטית מכינה כוס קפה הפוך
תזונה לא נכונה יכולה לגרום לנדודי שינה, לדוגמא שתית קפה בעות המאוחרות יכולה להקשות על השינה שלכם ולגרום לנדודי שינה

שיטות הטיפול שיעזרו לכם להתגבר על נדודי שינה

הטיפול הנטורופתי

אחת מהשיטות אותן הרפואה המשלימה מציעה לצורך טיפול בנדודי השינה היא הטיפול הנטורופתי.
על פי שיטה זו, הליך הטיפול מתחיל בהבנה של חשיבות השינה ונקיטה בפעולות חיצוניות שונות אשר יכולות להיטיב עמה כמו: הקפדה על החשכה של חדר השינה, על שקט ועל אוורור מתאים. ניתוק של מסכים (עדיף לסגור טלפונים) ושינה בתנוחה נעימה ובריאה.
הפעולה השנייה, באה לידי ביטוי בהימנעות ממזונות אשר נחשבים כמעוררים כמו: ממתקים, משקאות עם קפאין ועוד.. המלצה נוספות אשר ניתנת לרוב במסגרת הטיפול, נוגעת לאיזון רמת הגלוקוז בלילה – בשביל להשיג את המטרה הזאת, יש להקפיד על תזמון הארוחות.
פעולות נוספות אשר יבוצעו במסגרת הטיפול, נוגעות לוויסות של רמת הסרטונין במוח – כאשר, בכדי להגיע לאיזון הרצוי, יש צורך בצריכה של וויטמינים מסוגים מסוימים ובחומצות אמינו.
בכדי שהטיפול הנטורופתי אכן יוכתר כהצלחה ויסייע להשאיר את נדודי השינה כנחלת העבר, חשוב שהמטפל יבין את הגורמים לנדודי השינה וכיצד הם באים לידי ביטוי אצל המטופל – מה שיסייע לו להעניק את הפתרונות המתאימים והאפקטיביים ביותר וכאמור, יסייע למטופל להשאיר את נדודי השינה כנחלת העבר.

הרפואה הסינית

גם ברפואה הסינית ניתן למצוא לא מעט פתרונות איכותיים ואפקטיביים להפרעות שינה ככלל ונדודי שינה בפרט בין האפשרויות המוצעות:
דיקור סיני – בטיפול זה, מתבצע בשלב הראשון אבחון, על פי מדידה של הדופק ומישוש, אשר ייעודו להבין מה מצבה של זרימת הדם באיברים השונים כמו גם מצבה של  הזרימה האנרגטית.
הטיפול עצמו מבוצע תוך שימוש במחטים דקות ועדינות, אשר אמורות לשחרר את החסימות אשר אובחנו בשלב הראשוני.  לדיקור סיני יש לא מעט תועלות, כאשר, אחת הבולטות שביניהן, טמונה ביכולת הטמונה בטיפולי הדיקור לגרום לאיזון גופני ונפשי ולהרגיע את המטופל.
בנוסף על כך, הדיקור גם מסייע בהפרשה של אנדורפינים, אשר ידועים כבעלי יכולות לשפר את איכות השינה במידה רבה.
מלבד הדיקור הסיני, הרפואה הסינית מציעה גם שיטות נוספות, אשר יכולות לסייע לטיפול בנושא של הפרעות שינה מסוגים שונים ובין היתר: שימוש בצמחי מרפא סיניים ושימוש בטכניקות הרפיה המבוססים על עקרונות הרפואה הסינית – כאשר, המטפל ילמד את המטופל איך ליישם את אותן טכניקות.

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטה המבוססת על לחיצות בכפות הרגליים. באמצעות לחיצות באזורים אשר קשורים למערכת העצבים, הסרעפת או הגב, ניתן לסייע בהפחתת המתח ובעידוד הפרשה של הורמון הסרוטונין שהינו כאמור, בכל השפעה על מחזורי השינה.
ניתן לפנות לרפלקסולוג מקצועי ומוסמך לצורך קבלת הטיפול המתאים ואפשרות נוספת היא גם לבצע לחיצות עצמאיות, עדינות על כפות הרגליים, מה שיכול לסייע בהירגעות ובהובלה לשינה טובה ואיכותית יותר.

הומאופתיה

מדובר בשיטה המתבסס על עיקרון על פי הגוף הינו בעל כוח ויכולות לרפא את עצמו. הליך הטיפול מבוסס על הבנה כי נדודי השינה יכולים להוות סימפטום לבעיה עמוקה יותר – ולכן, בשלב הטיפול הראשוני, המטפל יערוך תשאול מקיף על מנת לנסות ולאסוף כמה שיותר פרטים לגבי הבעיה.
לאחר מכן והתבסס על המסקנות מאותו התשאול, יותאם למטופל רמדי, שהינו תכשיר הומאופתי, אשר אמור להיות מותאם באופן פרטני לאותו המצב.
אותו הרמדי אמור לא רק לסייע בשיפור איכות השינה, אלא ייעוד גם לפתור את הבעיה שבגללה נגרמו אותם נדודי השינה מלכתחילה – כאן חשוב לציין, שבמקרים רבים מי שמתמודד עם נדודי שינה, ימצא את עצמו מתמודד גם אם סימפטומים נוספים, נלווים ולכן, חשוב ששיטת הטיפול הנבחרת, תעניק מענה גם על הסימפטומים האחרים.

שיאצו

השיאצו היא שיטת טיפול אשר כוללת לחיצות באזורים שונים בגוף, מתיחות וסיבובים של המפרקים.
מטרת הטיפול היא להחזיר את הזרימה הטובה של האנרגיה והדם בגוף ועל ידי כך גם לשפר את התפקוד של האיברים הפנימיים.
הודות להליך זה מתבצע בגוף איזון רגשי, גופני ונפשי, שחרור ממצבי סטרס, תחושה נעימה בגוף ושינה שקטה ועמוקה, עם הרדמות קלה.
הטיפול יכול לעזור להתגבר על נדודי שינה בגלל שהוא מטפל במגוון רחב של מצבים כמו: מתח, דאגה, סטרס ועוד – כאשר, בכוחו של טיפול איכותי, להחזיר את האיזון לחיים, מה שיטמון בחובו עוד קשת רחבה של תועלות נוספות.

כאמור, הרפואה הטבעית מציעה מגוון רחב של שיטות באמצעותן תוכלו להתגבר על נדודי שינה ולהשאיר אותם כנחלת העבר. אשר מה שמשותף ביניהן, הוא המטרה המרכזית העומדות מאחוריהן והיא, לסייע בהורדה של הלחץ או לעזור לחזק את הגוף – כאשר, הפעולה אשר תתבצע אמורה להתבסס על אבחון ראשוני, אשר יספק את התמונה המלאה על מצבו של המטופל.
כמובן, שבכדי ליהנות מטיפול אפקטיבי, כדאי בשלב הראשון, לבחור בתבונה את השיטה המתאימה – השיטה שאתם מרגישים שאתם הכי מתחברים אליה.
מעבר לכך, חשוב מאוד לבחור את המטפל בצורה מוקפדת ונבונה – כאשר, רק מטפל מקצועי, מנוסה ומוסמך, יחזיק בידע ובכלים לבצע את הטיפול בצורה האיכותית והמתאימה ביותר – מה שכמובן, יוביל בסופו של דבר לתוצאות המבוקשות. 
יש לקחת בחשבון, שעד שתראו את התוצאות יכול לקחת מעט זמן, כך שחשוב להיעזר בסבלנות ולתת לשיטת הטיפול את הצ’אנס שלה – כמובן, שאם חלף זמן מה או שעברתם סדרה לא קצרה של טיפולים ועדיין לא השגתם את התוצאה המבוקשת, כדאי לשקול ולעבור לשיטת טיפול אחרת, אשר אולי תהיה יעילה יותר מקודמתה. 

מגוון מטפלים באתר בריאות בקליק
שתפו:
מידע חשוב: המידע באתר זה הוא אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי אישי. אנו ממליצים למשתמשים להיוועץ ברופא בטרם קבלת החלטות רפואיות. שימוש במידע המופיע כאן אינו פוטר את הקוראים מלקבל אחריות מלאה על בריאותם ומלהתייעץ עם מומחים רפואיים לפי הצורך ובהתאם לתנאי השימוש
בריאות בקליק אייקון רקע לבן

הצטרפו למגזין בריאות בקליק

הירשמו לקבלת מידע, הטבות ועצות בריאות