5 צמחי מרפא יעילים בהתמודדות עם נזלת ואלרגיות

נזלת ואלרגיות-בריאות בקליק

תוכן עניינים

חילופי עונות יכולים להיות תקופה מפחידה עבור אלה שנאבקים באלרגיות עונתיות. נזלת, עיניים מגרדות ועור. שמרגיש שאינו יכול לנשום הם רק חלק מהתסמינים הנפוצים של אלרגיות עונתיות. לעיתים, תסמינים אלו עלולים להיות כמעט בלתי נסבלים. בין אם אתם נוטים לסבול מאלרגיות עונתיות או זה עתה החלמתם מזיהום ויראלי, צמחי מרפא עשויים להיות שימושיים עבור הנזלת שלכם. לצמחי מרפא שונים תכונות המסייעות בהפחתת גודש ודלקת של הריריות המחברות בין הנחיריים וחלל האף (הנקרא גם האף-לוע). אנחנו כאן כדיי לחשוף בפניכם את 5 צמחי מרפא לטיפול בנזלת ואלרגיות

צמחי מרפא לטיפול בנזלת ואלרגיות

ריחן (בזיליקום) קדוש

ריחן קדוש, הנקרא גם בשם טולסי או ריחן הודי, הוא עשב מרפא בעל תכונות אנטי דלקתיות. הוא יכול לעזור לשלוט על ייצור הריר העודף של הגוף שלך ולהפחית את תדירות ההתעטשות והנחירות. בנוסף, הוא גם יכול לעזור לישון קצת רגוע כאשר האלרגיות בשיא. 

הוסיפו כפית אחת של עלי בזיליקום טריים לשתי כוסות מים ואז תנו לו להתבשל במשך הלילה. למחרת בבוקר, אתם יכולים לשתות את התמיסה הזו כדי להקל על האלרגיות. ניתן גם להוסיף כמה עלי בזיליקום לתוך תה חם ולהשרות כ-15 דקות. אפשר בהחלט גם לאכול עלי בזיליקום טריים ישירות או להוסיף אותם לסלט. חשוב לזכור שצריכת עלי בזיליקום טריים או מיץ עלולה לגרום לפצעים בפה אצל אנשים מסוימים. אם אתם חווים תחושת צריבה בפה, אולי מומלץ להפסיק להשתמש בריחן קדוש כתרופה טבעית נגד נזלת.

חִלבָּה

חילבה היא עשב מצוין לאלרגיות מכיוון שיש לה תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הנפיחות בקרומי הריר של האף ובאזורים אחרים המושפעים מאלרגיות. היא עשויה לסייע להפחית את הגודש ולהפחית את כמות הריר הנוצרת כאשר סובלים מאלרגיות. בנוסף, חילבה היא מקור טוב לויטמינים ומינרלים. להכנת פתרון טבעי אנטי דלקתי לשיכוך כאבים עבור הנזלת, אפשר להשתמש בזרעי חילבה במקום העלים. אפשר גם להוסיף כמה זרעי חילבה לתה חם. שתיית תה זה פעמיים ביום עשוי להפחית משמעותית את תסמיני האלרגיה. לחילופין, ניתן גם ללעוס 3-4 זרעי חילבה בכל יום כדי לקבל את היתרונות של עשב זה. כדאי לדעת כי חילבה עלולה לגרום לקלקול קיבה. הקפידו להשתמש בה לאחר הארוחות ולהימנע מצריכה בכמויות גדולות.

חילבה לטיפול נזלת ואלרגיות-בריאות בקליק
לחילבה תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להתמודד עם נזלת ואלרגיות

לְבוֹנָה

לבונה הוא צמח טבעי אנטי דלקתי ואנטי ספזמודי שיכול לעזור להרגיע את הסינוסים הדלקתיים והמגורים הנגרמים מאלרגיות. ניתן להוסיף כמה טיפות שמן אתרי לבונה לקערת מים חמימים ולשאוף את האדים למשך כ-10 דקות. אפשר גם להוסיף כמה טיפות של שמן אתרי לבונה למכשיר אדים ולתת לארומה להתפזר בחדר. דרך נוספת שיכולה לסייע היא הוספת כמה טיפות של שמן אתרי לבונה לכוס מים חמימים ולהשתמש במרסס אף כדי לרסס את התמיסה בנחיריים.

ליקריץ (עשב שׁוּשׁ קירח)

שוש, או בשמו הנפוץ ליקריץ, הוא עשב רב עוצמה שיכול לעזור להפחית את ייצור הריר ולהילחם בזיהומים. הוסיפו כמה טיפות שמן אתרי ליקריץ לקערת מים חמים ושאפו את האדים או כמה טיפות של השמן למכשיר אדים ותנו לארומה להתפזר בחדר. אפשר גם להוסיף כמה טיפות שמן אתרי ליקריץ לכוס מים חמימים ולהשתמש בו כגרגור להרגעת הגרון הנפוח והכאב המתלווה לרוב לאלרגיות.

למון גראס

עשב לימון הוא עשב מצוין לאלרגיות והצטננות. יש לו תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הנפיחות והכאב במעבר האף ובאזורים אחרים המושפעים מאלרגיות. יש לו גם תכונות אנטי פטרייתיות ואנטי בקטריאליות והוא יכול לעזור להרגיע סינוסים מגורים ונפוחים. בנוסף, למון גראס הוא בעל אפקט מרגיע, לכן יכול לסייע לכם לישון. להכנת פתרון טבעי לנזלת אפשר להשתמש בעלי עשב לימון טריים. מוסיפים כמה עלי לימון טריים לכוס מים ונותנים להם להתבשל כ-15 דקות. להקלה נוספת על התסמינים, ניתן לשתות תה עם למון גראס פעמיים ביום.

למון גראס - בריאות בקליק
משקה למון גראס יעזור להתמודד עם נזלת ואלרגיות בקלות רבה יותר

לסיכום, אם אתם מעוניינים בדרך טבעית להקלה על תסמיני נזלת ואלרגיות, כדאי מאוד לפנות לכוחם של צמחי המרפא. למרות שלכל עשב יש יתרונות משלו וניתן להשתמש בו בפני עצמו, אפשר לנסות לשלב כמה מהם ליצירת אפקט מקיף יותר. אמנם לא ניתן לצפות לתרופת קסם מתוך כל הצמחים שציינו, אך הם בהחלט יכולים לעזור לשפר את הבריאות ולהקל על הסימפטומים.

מגוון מטפלים באתר בריאות בקליק
שתפו:
מידע חשוב: המידע באתר זה הוא אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי אישי. אנו ממליצים למשתמשים להיוועץ ברופא בטרם קבלת החלטות רפואיות. שימוש במידע המופיע כאן אינו פוטר את הקוראים מלקבל אחריות מלאה על בריאותם ומלהתייעץ עם מומחים רפואיים לפי הצורך ובהתאם לתנאי השימוש
בריאות בקליק אייקון רקע לבן

הצטרפו למגזין בריאות בקליק

הירשמו לקבלת מידע, הטבות ועצות בריאות