עיסוי רקמות עמוק

כמעט כל מי שתבקשו לומר לכם שם של סוג עיסוי, סוג העיסוי הראשון שיעלה על דעתו יהיה עיסוי רקמות עמוק. ולא בכדי, מכיוון שסוג עיסוי זה נחשב לאחד מסוגי העיסויים הנפוצים והמבוקשים ביותר בקרב המעסים המומחים וגם במכוני הספא למיניהם. יחד עם זאת, בשל יעילותו של עיסוי רקמות עמוק והכוח המופעל על הגוף בעת התרחשותו, חשוב מאד להקפיד ולקבל את העיסוי, אך ורק, מידיו של מעסה מקצועי מומחה, המנוסה בסוג זה של עיסוי ולא רק יודע כיצד להועיל ולשפר את מצבו של המטופל, אלא גם (וחשוב יותר, במקרה של עיסוי) כיצד לא להחמיר את מצבו של המטופל או להזיק לו.

 

מה הוא עיסוי רקמות עמוק?

עיסוי רקמות עמוק הוא טכניקת טיפול באמצעות המגע שמתמקדת בהקלה בבעיות שרירים ושלד שונות, למשל – פציעות ספורט ושרירים מתוחים או מכווצים. העיסוי מבוצע באמצעות הפעלת לחץ יציב על גופו של המטופל ובתנועות עמוקות ומבוקרות המסייעות למטפל המבצע להגיע גם לשכבות העמוקות יותר, כדוגמת רקמות החיבור בשרירי המטופלים. אחת ממטרותיו של העיסוי היא הטיפול בגוון המכאובים והכאבים הכרוניים, ביניהם, אזורים שחשים “מתוחים” בגוף המטופל (צוואר תפוס ונוקשה, כאבים בכתפיים, כאבי גב, וכד’). 

 

מדוע, בעצם, נזדקק לטיפול?

על אף, שמטבעו, הגוף האנושי היה אמור להיות גמיש, מהיר תנועה ו”רך”, לחיים המודרניים ישנה השפעה לא טובה עליו – הם נוטים לגרום להקשחתו ולצבירת רעלים ומתחים שפוגעים בו ובתפקודו. העיסוי נועד להשיב לגוף האנושי את חיוניותו וגמישותו, באמצעות שחרור המתח והסטרס שבו, דבר שאף מסייע לייצובו ולחיזוקו של הגוף המטופל. אולם עיסוי הרקמות העמוק אינו מסייע, אך ורק, בהפגת מתחי השרירים המצטברים ובריכוך הנוקשות שבגופו של מטופל, אלא שהוא גם מסייע בפירוק רקמות-צלקת שמקור בפציעות-העבר השונות. נוסף על כך, העיסוי מזרז גם את ריפויין של פציעות מסוגים שונים, בזכות המרצת מחזור הדם והפחתת הדלקות באזור המטופל.

הטיפול נחשב כטיפול מעולה ויעיל להקלה על קשת של כאבים ובעיות גופניות מהסוגים השונים. ביניהם – כאבי גב עליון ותחתון, כאבי צוואר, בעיות במפרקים (לדוגמה – נוקשות), פציעה שמקורה בתאונה, מתח בשרירים השונים (כולל שרירי האגן או מיתר הברך), דלקות מפרקים ניווניות, מרפק טניס, פיברומיאלגיה ועוד. הרשימה ארוכה ורבים הם המטופלים שנהנים מיתרונותיו המגוונים של העיסוי באופן קבוע.

ואף מעבר לכך, טיפול עיסוי רקמות עמוק מוכר כטיפול שמיטיב לא עם הגוף בלבד, אלא גם עם נפש המטופל, שכן הוא מסייע למטופלים באמצעותו להגיע להרפיה נינוחה ועמוקה, ויוצר תחושת רגיעה ושלווה.

 

מה הם יתרונותיו של עיסוי רקמות עמוק מול דרכי הטיפול החלופיות?

ה”פתרון” המוצע למרבית מאותם כאבים ומצבים שמטופלים על ידי עיסוי רקמות עמוק, על ידי הרפואה המסורתית הקלאסית, יתייחס למשככי כאבים, נוגדי דלקות סטרואידים ובמקרים החמורים יותר – גם פרוצדורה כירורגית, כלומר – ניתוח. לכל אחת מדרכי הפיתרון הללו יש (אולי) יתרונות, אבל יש להן גם חסרונות (ולא מעטים), שעליהם, אולי פחות תשמעו מהרופא המטפל בכם. למשל, טיפול תרופתי ארוך עלול לגרום להתמכרות, עלול לגרום לנזקים חמורים בכבד, וכן הלאה. עיסוי רקמות עמוק, מאידך, מציע דרך נטולת כימיקאלים ונטולת סיכון התמכרות הגיע למטרה זהה – פתרון הבעיה המכאיבה.

יחד עם זאת, חשוב לציין כי העיסוי אינו, בהכרח, מתאים לכל מטופל ולכל מצב, ולכן, חשוב מאד להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה, לפני תחילת הטיפול או לפני ההתחייבות לסדרת טיפולים. בנוסף, לאור העוצמה הרבה יותר המאפיינת את הלחיצות המבוצעות בעיסוי זה, חשוב מאד ליידע את המטפל / המעסה אם לחיצה שלו במקום מסוים מכאיבה לכם יותר ממה שהיא אמורה להכאיב.

דבר נוסף, לסיום – לאור הלחץ הרב המופעל במהלך העיסוי על רקמות שריר בגוף המטופל, חשוב להקפיד ולהרבות בשתיית מים, על מנת להוציא מהגוף את אותם רעלים אשר הופרשו מהשריר בעת עיסויו. ייתכן שתחושו בכאבי שרירים בימים שלאחר העיסוי, אולם, לרוב, הדבר מעיד כי העיסוי פעל כהלכה וכי העבודה שנעשתה על האזור המטופל הינה עבודה יעילה.

סובלים מכאב כרוני מתמשך או מפציעת ספורט? אנחנו מזמינים אתכם להיכנס לרשימת המטפלים ולמצוא את המעסה מקצועי בקליק!

מגוון מטפלים ומטפלות בעיסוי רקמות עמוק לבחירה:

הצטרפו למגזין בריאות בקליק

הירשמו ותהיו הראשונים לקבל מידע, הטבות ועצות בריאות

אולי יעניין אתכם גם

מפזר שמן אתרי מפז, לידו יש שני בקבוקונים ואישה מריחה את הניחוח

שמנים אתריים – המדריך המקיף

בשנים האחרונות, התרופות הטבעיות עוררו מחדש את העניין באחת המתנות הקסומות ביותר של הטבע: שמנים אתריים. התמציות העוצמתיות הללו, המופקות מפרחים, עלים, גבעולים ושורשים ומציעות

לקריאה »
בריאות בקליק

בריאות בקליק

בריאות בקליק הינה פלטפורמה המחברת בין מטפלים ברפואה משלימה ללקוחות שרוצים להרגיש טוב יותר.
בריאות בקליק אייקון רקע לבן

הצטרפו למגזין בריאות בקליק

הירשמו לקבלת מידע, הטבות ועצות בריאות