הומאופתיה קלאסית – ההומאופתיה האמיתית

תוכן עניינים

מה מבדיל את שיטת הריפוי הומאופתיה קלאסית משיטות ריפוי אלטרנטיביות אחרות? מדוע התרופות “ההומאופתיות” שאתם קונים בבתי המרקחת הן לא ההומאופתיה האמיתית ולמה כל כך חשוב למצוא את “הרמדי” שלך. הומאופתיה קלאסית- עושים סדר בבלגן!

מהי הומאופתיה קלאסית?

למרות שהומאופתיה הפכה בשנים האחרונות למוצא רפואי מוכר, יעיל וזמין עדיין אנשים רבים אינם יודעים לעשות את ההבחנה בין יכולת הריפוי של ההומאופתיה הקלאסית לבין יכולת הדיכוי של ההומאופתיה האחרת.

באופן לא מוסבר, הפכה ההומאופתיה למושג כללי המקושר עם טיפול בתרופות טבעיות אולם למעט השימוש בתרופות טבעיות אין בין ההומאופתיה הקלאסית לבין החיקוי שלה שום קשר.

למעשה, המושג הומאופתיה מורכב משתי מילים לטיניות: הומאו = דומה
ופתיה = מחלה. ומכאן משמעותה: “מחלה דומה”

ההומאופתיה הקלאסית התגלתה על ידי ד”ר סמואל האנמן בגרמניה לפני 250 שנה ועד היום היא שומרת על הסטטוס שלה כשיטת ריפוי טבעית, נגישה, עדינה, ידידותית לילדים ומוצלחת במיוחד. היא מובדלת משיטות אחרות המכנות עצמן הומאופתיה, מאחר והיא עוסקת בתורה המקורית כפי שהועברה על ידי ד”ר האנמן עצמו- בעיקרון המרכזי של מתן תרופה הומאופתית אחת ויחידה, הנתפרת במיוחד לאינדיבידואל על פי מכלול הסימפטומים הפיזיים והנפשיים המאפיינים אותו. ולא במתן של מספר תרכובות שונות המבוססות אמנם על תרופות הומיאופתיות אך על פי הגישה שלכל תסמין ישנה תרכובת אחרת המתאימה לו ברמה הפיסית בלבד, לדוגמא:

  • תרכובת הומאופתית המתאימה לשיעול
  • תרכובת הומאופתית המתאימה לעצירות
  • תרכובת הומאופתית המתאימה לעור מגורה וכן הלאה.
הומאופתיה קלאסית המותאמת לטיפול בשיעול
הומאופתיה קלאסית המותאמת לטיפול בשיעול

עקרונות הריפוי של ההומאופתיה

הגישה “הסימפטומטית” למעשה מדכאה את הסימפטומים של  הגוף באותו אופן בו פועלת הרפואה הקונבנציונאלית אלא שהשימוש בה הוא באמצעות חומרים טבעיים שעברו דילול על פי השיטה ההומאופתית.

פעולת דיכוי זו סותרת את הגישה ההומאופתית הקלאסית הטוענת כי מחלה היא יציאה מאיזון / קלקול שמקורו בנפש ואילו הסימפטומים הם הניסיון של הגוף להבריא את עצמו על ידי סיפור הנרטיב הנפשי בשפת הגוף. לכן פעולת הריפוי צריכה להיעשות על ידי שיקוף רוחני של הסימפטומים עצמם לכוח החיוני של האדם על מנת שיוכל לגייס את כוחות הריפוי שלו כדי להתגבר על המחלה.

הבנה זו נתמכת בחוק הדמיון, לפיו מגרים את כוחות הריפוי הטבעיים בעזרת חומר טבעי הגורם למחלה דומה, לדוגמא: קפה בצורתו המוכרת גורם לעודף ערנות ומרץ אך כתרופה הומיאופתית ירפא נדודי שינה ועודף מרץ.

באבחון ההומאופתי מחפשים את הקשר בין הרגשות, הפחדים וההרגלים ומתייחסים לכל אדם כמכלול שלם בעסקת חבילה עם המחלות שלו. לכן הטיפול מתמקד באדם עצמו ולא בסילוק הסימפטומים שלו.

השאירו פרטים להתייעצות עם רותם ג’קסון – הומאופתית ומנחה לסדנאות בריאות

מי מוסמך לטפל בהומאופתיה קלאסית?

הומאופתיה, מכל הבחינות, היא מדע מעודן ומחוכם מידי, מכדי ללמדו בקריאת כמה ספרים או בהצצה בעלוני בית המרקחת. כמו כן חשוב להבין כי על מנת למצוא את ה”רמדי” (תרופה הומאופתית) האישית, זו שתתאים לכם בכל המישורים, צריך לעבור אבחון מעמיק אצל הומאופת קלאסי מוסמך ולמען ביטחונכם עדיף שיהיה בעל תעודות ושישתייך לארגון או אגודה (האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית).

משום שככל שההומאופתיה תופסת תאוצה בעולם כך צצים להם כיום מטפלים רבים המכנים עצמם הומאופתים, אשר פועלים ללא רישיון, מפזרים רשימות מכולת של רכיבים הומאופתיים במינונים מסוכנים, בתרכובות עצמיות ובעלות מטורפת של מאות שקלים. הדבר מקומם לא רק משום שלא נעשה בגישה זו כל ריפוי, כל שכן הומאופתי, אלא שטיפולים מסוג זה יוצרים בעיות חדשות אצל המטופל ומוציאים להומאופתיה האמיתית שם רע!

לסיכום

ההומאופתיה הקלאסית, מהווה כיום מקור ריפוי חשוב ובעל עוצמה בארצות רבות בעולם, בינהם: ארה”ב, אירופה, הודו, דרום אמריקה, אפריקה ועוד.. במקומות אלו קיימים בתי חולים ומרפאות פרטיות אשר עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם הרפואה ההומאופתית.

במסגרת שבוע המודעות הבינלאומי להומאופתיה קלאסית הסכימו ידוענים רבים בעולם לפרסם את שמם ותמיכתם בהומאופתיה הקלאסית. בינהם, פול מקרטני, טינה טרנר, קטרין ז’טה ג’ונס, וופי גולדברג, פמלה אנדרסון, ג’יין פונדה, שר, אקסל רוז, מרטין שיין, סיביל שפרד, וידאל ששון, אנג’ליקה יוסטון, בוריס בקר, ג’רי הול, אוליביה ניוטון-ג’ון, מהטמה גנדי, טוני בלייר וכל משפחת המלוכה האנגלית אשר משתמשת בהומאופתיה כמקור הרפואה היחיד כבר למעלה משישה דורות ומה שטוב למלכה בטח שטוב גם לנו!

Picture of רותם ג'קסון | הומאופתית ומנחה סדנאות בריאות

רותם ג'קסון | הומאופתית ומנחה סדנאות בריאות

בת 49, נשואה ואמא לארבעה ילדים , מתגוררת בישוב באר אורה. הומאופתית קלאסית RCHM מטפלת, מרצה, מנחת סדנאות בריאות וקורסים להומאופתיה ביתית

יצירת קשר עם רותם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו למגזין בריאות בקליק

הירשמו ותהיו הראשונים לקבל מידע, הטבות ועצות בריאות

אולי יעניין אתכם גם

בריאות בקליק אייקון רקע לבן

הצטרפו למגזין בריאות בקליק

הירשמו לקבלת מידע, הטבות ועצות בריאות