טווינא או שיאצו, מה עדיף?

תוכן עניינים

מה עדיף? זו השאלה

אם גם אתם מוצאים את עצמכם שואלים מה עדיף טווינא או שיאצו, אז אנחנו כאן נשמח לנסות להשיב על השאלה. לשם כך, ננסה לבחון את ההבדלים בין שתי שיטות הטיפול השונות, אשר מתבססות על מגע ומגיעות מעולם הרפואה הסינית. ראשית נסביר כי שתי השיטות כוללות עבודה על מרידיאנים, שהם ערוצי אנרגיה המצויים בגוף. העיסויים כוללים מתיחות ומניפולציות שונות המתבצעות על השרירים כדי לאזן את הגוף, שכן לפי הרפואה הסינית כאשר האיזון בגוף מופר האדם חולה ושיפור זרימת האנרגיה במרידיאנים מאפשרת לאדם לשוב ולהיות בריא. 

הרפואה הסינית מאמינה כי הגוף יכול לרפא את עצמו, אך לפעמים יש לתמוך בו, בצורה זו יוכל הגוף להשתמש בכוחותיו ולהתאזן. גם בשיטת הטווינא וגם בשיטת השיאצו ישנה עבודה על המרידיאנים, כאשר המטפל לוחץ על נקודות מסוימות, בהתאם למצבו של המטופל.

טיפולי שיאצו

מקור השיאצו הוא מיפן והטיפול מתאים לאנשים שסובלים מחוסר איזון בגוף ובנפש. כמו כן, מתאים הטיפול למקרים בהם יש צורך בחיזוק האנרגיה, למצבים בהם האדם חש עייפות וחולשה, למקרים של כאבים כרוניים בצוואר, בגב ובשרירים, לבעיות במערכת העיכול, להקלה בתקופת ההריון מסופו של החודש השלישי, לדיכאון ומצבים נוספים. הלחיצות המתונות המאפיינות את השיאצו פועלות על מערכת העצבים ומסייעות בהפחתת חרדות ומתח.

טיפולי טווינא

טיפולי הטווינא הרבה יותר עתיקים מטיפולי השיאצו. במהלך טיפולים אלו מופעל לחץ עמוק באמצעות כף היד או האגודל של המטפל. הלחיצות ממוקדות באזורים שונים בהם מצטברים מתחים וכן במסלולים האנרגטיים. בעזרת הלחיצות ניתן לשפר את הזרימה של האנרגיה ולעזור לגוף לרפא אזורים פגועים. 

אם משווים בין טיפול שיאצו לטווינא ניתן לומר כי הטווינא היא שיטה חזקה יותר. מעבר לכך, היא מיועדת בעיקר למניעה והיא יותר אנרגטית, לכן משך הטיפול קצר יותר מאשר משך טיפול השיאצו. טיפולי טווינא מתאימים במקרים בהם ישנן בעיות אורתופדיות וכאבים. כמו כן, עשויים הטיפולים לסייע בשיפור טווח תנועה והקלה על כאבים שעשויים להיגרם בשל כיווץ שרירי הגב העליון והחזה. בדומה לשיאצו, גם הטווינא מתאימה לנשים הרות.

האם ניתן להכריע מי מהטיפולים הוא הטיפול המועדף?

שני הטיפולים – גם הטווינא וגם השיאצו הינם טיפולים יעילים ונעימים. באמצעותם ניתן לטפל בבעיות שונות באופן שאינו פולשני ולהרגיע את הגוף והנפש. במידה שאתם שואלים את עצמכם: אז מה עדיף, חשוב שתבינו כי אין תשובה חד משמעית ולא ניתן לומר האם עדיף לבצע טיפול טווינא או בכלל טיפול שיאצו שכן יש להתאים את הטיפול לכל מטופל בהתאם לצרכיו ובהתאם לסימפטומים מהם הוא סובל והעדפותיו האישיות. מטפל טוב יוכל לסייע למטופל להרגע ולאזן את גופו ונפשו על ידי ביצוע הטיפול המתאים.

מגוון מטפלים ומטפלות בשיאצו וטווינא לבחירה:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו למגזין בריאות בקליק

הירשמו ותהיו הראשונים לקבל מידע, הטבות ועצות בריאות

אולי יעניין אתכם גם

מפזר שמן אתרי מפז, לידו יש שני בקבוקונים ואישה מריחה את הניחוח

שמנים אתריים – המדריך המקיף

בשנים האחרונות, התרופות הטבעיות עוררו מחדש את העניין באחת המתנות הקסומות ביותר של הטבע: שמנים אתריים. התמציות העוצמתיות הללו, המופקות מפרחים, עלים, גבעולים ושורשים ומציעות

לקריאה »
בריאות בקליק

בריאות בקליק

בריאות בקליק הינה פלטפורמה המחברת בין מטפלים ברפואה משלימה ללקוחות שרוצים להרגיש טוב יותר.
בריאות בקליק אייקון רקע לבן

הצטרפו למגזין בריאות בקליק

הירשמו לקבלת מידע, הטבות ועצות בריאות