רפלקסולוגיה

בלוג_פוסט_רפלקסולוגיה

תוכן עניינים

הרבה אוהבים את העיסוי הפופולרי הזה, שכאשר הוא נעשה בידיים מנוסות יכול להיות מענג ממש. זה די מפתיע, בהתחשב בעובדה שהוא מתמקד באזור קטן מאוד בגופנו – כפות הרגליים. למעשה, זה לא ממש מדויק: במהלך עיסוי רפלקסולוגי המעסה יכול להפעיל לחץ ותנועות עיסוי גם על הידיים ואפילו האוזניים. עם זאת, עיקר הזמן מוקדש לכפות הרגליים, שלפי הרפלקסולוגיה הן שיקוף של הגוף כולו. מכאן באה המילה “רפלקסולוגיה” – מן המילה האנגלית Reflect (ולא רפלקס, כפי שטועים לחשוב). 

גישת הרפלקסולוגיה, כפי שנוסדה בתחילת המאה ה-20, ממפה את כפות הרגליים לפי איברי הגוף השונים. לפי גישה זו, דרך מגע בנקודות השונות בכפות הרגליים אפשר להשפיע על האיבר המשויך להן, ולהזרים אליו דם, חמצן, גירוי עצבי והורמונים משככי כאבים. 

מה עושים במהלך טיפול רפלקסולוגיה? 

כאמור, במהלך טיפול רפלקסולוגי המעסה מפעיל/ה לחץ ומשתמש/ת בתנועות עיסוי על נקודות שונות בכפות הרגליים, ולעתים גם בידיים ובאוזניים. 

לאחר שיחת בירור ראשונית על מצבכם הרפואי והנפשי תתבקשו לשכב על מיטת הטיפולים בכפות רגליים יחפות. העיסוי עצמו כולל לרוב גם שימוש בשמן או קרם. 

בהתאם למצבו הפיזי והנפשי של המטופל, ההתמקדות היא באזורים המקושרים לאיברים הזקוקים לחיזוק. הכרית הקטנה שנמצאת מתחת לבוהן, לדוגמה, נחשבת כמקושרת ללב; הכרית הקטנה שמתחת לזרת נחשבת כמקושרת לכתפיים. 

בהתאם לכך ולשאר “המפה” המעסה מפעיל/ה לחץ ותנועות עיסוי על האזורים השונים בכף הרגל, מה שאמור להביא להקלה בכאבים ובמתח באיברים המקבילים אליהם. 

בניגוד לעיסויים כמו עיסוי ספורטאים, למשל, טיפול רפלקסולוגי אינו נחשב כטיפול רפואי של ממש אלא משויך לגישות של רפואה אלטרנטיבית.

עם זאת, גם מי שלא בטוח בקשר בין כפות הרגליים לאיברי הגוף לפי הרפלקסולוגיה יודע שלכפות רגליים שמחות, משוחררות ומרוצות יש השפעה מיטיבה על ההרגשה הפיזית הנפשית הכללית. 

מה זה אומר? שאם עדיין לא ניסית טיפול רפלקסולוגיה – כדאי לך לנסות אותו בכל מקרה!

מפת_נקודות_רפלקסולוגיה מפת נקודות רפלקסולוגיה | Shutterstock

היתרונות הטיפול 

עיסוי רפלקסולוגיה הוא לא רק נעים ומשחרר אלא נחשב לעוזר מאוד בבעיות רפואיות ונפשיות רבות. בין השאר ניתן למנות את ההשפעה המיטיבה שלו במקרים הבאים: 

  • הרגעת רגליים עייפות – קודם כל ולפני הכול. אם יש לכם כאבים ומתח ברגליים, אין כמו עיסוי שלהן כדי להרגיע ולשחרר אותן. 
  • שיפור זרימת הדם – מעודד ומגביר את זרימת הדם מהרגליים לשאר הגוף
  • מפחית כאבים – כולל כאבי ראש וכאבי גב 
  • מפחית סטרס – מוריד את רמות הסטרס הפיזי והנפשי 
  • נדודי שינה –טיפול מרגיע במיוחד שעוזר לאיזון הורמונלי התורם לשינה טובה 
  • בעיות עיכול – יכול לעזור לשיפור בעיות עיכול והקלה במקרה של שלשול או עצירות 
  • שיפור התהליך הווסתי – הקלה על כאבי וסת והסדרת מחזור לא סדיר
  • הקלה על תופעות גיל המעבר – גלי חום, ירידה בחשק המיני, מצבי רוח, בעיות שינה

רפלקסולוגיה היא טפול הוליסטי שמטרתו להחזיר לגוף – וכך גם לנפש – את האיזון הנכון. היא קודם כל באה לענות על הצרכים הייחודיים של כל מטופל, אבל נחשבת כמתאימה לכולם, מגיל ינקות עד גיל הזהב. ואחרי הכול, עיסוי מרגיע לכפות הרגליים שלכם הוא גם תענוג בפני עצמו. 

מוזמנים לקבוע עוד היום טיפול רפלקסולוגיה עם אחד המטפלים שרשומים אצלנו באתר, פשוט ובקליק!

מגוון מטפלים באתר בריאות בקליק
שתפו:
מידע חשוב: המידע באתר זה הוא אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי אישי. אנו ממליצים למשתמשים להיוועץ ברופא בטרם קבלת החלטות רפואיות. שימוש במידע המופיע כאן אינו פוטר את הקוראים מלקבל אחריות מלאה על בריאותם ומלהתייעץ עם מומחים רפואיים לפי הצורך ובהתאם לתנאי השימוש
בריאות בקליק אייקון רקע לבן

הצטרפו למגזין בריאות בקליק

הירשמו לקבלת מידע, הטבות ועצות בריאות