הילד שוב חולה? טיפול הומאופתי לילדים

תוכן עניינים

ההיכרות הראשונה שלי עם הומאופתיה הייתה בעקבות הטיפול של בתי הקטנה. היא הייתה אז בת שנתיים, בדיוק הלכה לפעוטון והייתה חולה כמעט בלי הפסקות. התייאשתי מאנטיביוטיקות ומורידי חום למיניהם. הרגשתי שזה לא נכון לכבות את הגוף, כי אחרי כמה ימים המחלה חזרה. פנינו להומאופת.

מאוד הופתעתי מתשומת לב של המטפל לתיאורים שלי ולרצון שלו לדייק עוד ועוד את ההרגשה של הילדה, ממה טוב לה וממה פחות טוב, מה קורה במשפחה ומה אני בתור אמא מרגישה בעקבות המצב. מעולם לא שמעתי על תרופות עם שמות מוזרים כאלה: פולסטילה, בלדונה… כשהתחלתי לקרוא על התרופות, צללתי לעולם קסום שהתגלה בפניי – עולם ריפוי שלם שלא הכרתי קודם. 

הטיפול היה מאוד מוצלח. ראיתי שזה לא סתם מוריד את החום, אלא הילדה שלי מתחזקת. משהו עמוק יותר השתנה לטובה. הרגשתי שאני חייבת ללמוד את הקסם הזה שנקרא הומאופתיה.

מהי הומאופתיה?

הומאופתיה אינה עוד שיטת טיפול, אלא תורת הרפואה האלטרנטיבית, שלמה ומושלמת. היא התגלתה ופותחה לפני כ-200 שנה, אך עד עכשיו נחשבת כפחות מוכרת לקהל הרחב יחסית לתחומי הרפואה האלטרנטיבית האחרים. בדרך כלל אנשים נוטים שלא להבדיל בין נטורופתיה, צמחי מרפא, וויטמינים ותוספי תזונה לבין הומאופתיה. ההבדל הינו מהותי: בכמות החומר, בטיב החומר, בדרך ההתאמה ובגישה למטופל.

הומאופתיה פועלת על פי עקרונות קבועים המאפשרים התאמה מדויקת של הרמדי (תרופה הומאופתית) למטופל והשפעה עמוקה על תהליכי הריפוי בגוף ובנפש. כמות החומר בתכשירים הומאופתיים מזערית ומאפשרת השפעה ללא תופעות לוואי. מקור החומר לתרופה הומאופתית יכול להיות מעולם הצמחים, מינרלים או בעלי חיים. אין הגבלת גיל למתן תרופה הומאופתית. אפשר להתחיל את הטיפול לעובר ברחם, אם רוצים לשנות את מצגו, לדוגמא. כמו כן השימוש בטוח בכל שלבי הלידה לשם עזרה ליולדת ולתינוק.

ילד קטן מקנח את אפו. ילד חולה עם מפית במיטה
אין הגבלת גיל ניתן גם לתת טיפול הומאופתי לילדים

טיפול הומאופתי לילדים

בגיל הינקות ועד גיל 5-7 כל המידע על מצבו של הילד מקבלים מאמא ומהסובבים. הילד מושפע ישירות מכל מה שקורה במשפחתו בכלל וממצבה הרגשי של האמא בפרט. מבחינתי, בתור מטפלת, חבל הטבור נחתך פיזית, אך רגשית אמא ותינוק עדיין מחוברים.

אחד הדגשים המרכזיים בטיפול הומאופתי הינו ייחודיות של המטופל. להבדיל כשמקבלים מרשם לאנטיביוטיקה, תרופה לאלרגיה, משחה לפריחה וכו’ – אין התייחסות לייחודיות המטופל כלל. אפילו בעיה כל כך נפוצה כמו גזים או פליטות אצל תינוקות דורשת התייחסות לייחודיות המטופל. סביר להניח ששני תינוקות עם אותה הבעיה יקבלו תכשירים שונים, כי הם בעצמם שונים: חווית הלידה שלהם שונה, האופי, הם נרגעים מדברים שונים ואפילו הבכי שלהם שונה.

השאירו פרטים להתייעצות עם מריה סוליימנוב – הומאופתית ומטפלת בפרחי באך:

טיפול הומאופתי לילדים באמצעות תכשירים

ניתן לתת תכשירים הומאופתיים לילדים באופן עצמאי, אך ישנם מספר כללים חשובים: אם יש לכם תכשירים שילד קיבל בעבר למצב דומה אפשר להשתמש בהם. תוודאו שתמונת המצב זהה למה שהיה בעבר, אל תבזבזו את הזמן ותתנו לילד את הרמדי. אם הסימפטומים משתנים ולא מתאימים לתכשיר שניתן– אין לחזור על המתן. תמיד עדיף ליצור קשר ולהתייעץ. במצבים אקוטיים, זמן התגובה של הילד לרמדי קצר, לכן צריכים לבחון את המצב לעתים תכופות כדי להתאים את תדירות המתן וגם לשקול לשנות את הרמדי לפי התמונה. במצבים מסובכים ומסוכנים אפשר לטפל רק בליווי צמוד.

אם ידוע שבכל מחלת הצטננות ילד מפתח סטרידור למשל, אמא כבר יודעת שהיא צריכה ליידע אותי ממש בתחילת המחלה. נבדוק ביחד אם יש לה בבית כל מה שנדרש ואז הטלפון שלי תמיד יהיה פתוח למקרה שהיא תצטרך את עזרתי. במקרה כזה אומנם הסטרידור הוא אקוטי, אך הנטייה הינה כרונית ודורשת התייחסות וטיפול עמוק. מטרת הטיפול היא להחזיר את הילד למצב שמחלת חום היא קצרה וללא תופעות מסכנות חיים.

כדורים הומאופתיים בבקבוק זכוכית, תקריב על רקע פרחי לילך. מיקוד סלקטיבי.
אם יש לכם תכשירים שילד קיבל בעבר למצב דומה אפשר להשתמש בהם

הומאופתיה ובעיות כרוניות

בעיות כרוניות אי אפשר לרפא באופן עצמאי ובתכשירים מהמדף. כל מגוון הקומפלקסים ההומאופתיים (כשיש כמה תרופות בבקבוק) אולי יקלו קצת את הסימפטומים, אבל לא יגעו בשורש הבעיה. אם קיבלתם החלטה לטפל בילדכם בתכשירים הומאופתיים, דבר ראשון תפנו ליעוץ ותקבלו כלים לתמיכה בבריאותו.

מריה סוליימנוב | הומאופתית ומטפלת בפרחי באך

מריה סוליימנוב | הומאופתית ומטפלת בפרחי באך

הי! אני מריה. נשואה באושר ואמא לשלוש בנות מהממות. הכרתי מקרוב את מגבלות הרפואה הרגילה בתור אחות ופניתי לרפואה ההוליסטית, כי רק כשמטפלים באדם כשלם אפשר להשיג בריאות אמתית.

יצירת קשר עם מריה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו למגזין בריאות בקליק

הירשמו ותהיו הראשונים לקבל מידע, הטבות ועצות בריאות

אולי יעניין אתכם גם

מפזר שמן אתרי מפז, לידו יש שני בקבוקונים ואישה מריחה את הניחוח

שמנים אתריים – המדריך המקיף

בשנים האחרונות, התרופות הטבעיות עוררו מחדש את העניין באחת המתנות הקסומות ביותר של הטבע: שמנים אתריים. התמציות העוצמתיות הללו, המופקות מפרחים, עלים, גבעולים ושורשים ומציעות

לקריאה »
בריאות בקליק אייקון רקע לבן

הצטרפו למגזין בריאות בקליק

הירשמו לקבלת מידע, הטבות ועצות בריאות