טיפול באלרגיות באמצעות רפואה משלימה

טיפול באלרגיות באמצעות רפואה משלימה-בריאות בקליק

תוכן עניינים

לא מעט אנשים מתמודדים עם אלרגיות – המהוות כתגובה לא רצונית של הגוף לגורמים מסוימים – יש לציין שהגורמים אינם בהכרח מזיקים, אך במקרה של אלרגיה, המערכת החיסונית בגוף, תזהה אותם ככאלו ולכן, תפתח נוגדנים.
בחלק מהמקרים, מדובר באלרגיות תקופתיות (נפוצות בעיקר בעונות מעבר) ויש כאלו שהאלרגיה מתעוררת אצלם כתוצאה מאכילת מזון מסוים או מחשיפה לגורם כזה או אחר כמו: קרדיט אבק, עובד ועוד.. כך או כך, מי שפונה לרפואה הקונבנציונאלית לצורך הנושא של טיפול באלרגיות, יקבל לרוב תרופות, אנטי היסטמינים או זריקות – ומדובר בטיפולים, אשר עלולים לטמון בחובם לא מעט תופעות לוואי.
אז החדשות הטובות הן שיש אלטרנטיבה והיא באה לידי ביטוי ברפואה המשלימה.
כאשר, מי שיתחיל לחפש מידע לגבי טיפול באלרגיות ברפואה המשלימה, עתיד לגלות מגוון רחב של שיטות טיפול שונות, הנחשבות כיעילות.
החדשות הטובות שהרפואה המשלימה מציעה פתרונות לנושא של טיפול באלרגיות, אשר יכולות להיות מועלות גם מבלי לדעת מהו האלרגן.

סימפטומים של אלרגיות

לפני שפונים לנושא של טיפול באלרגיות, חשוב תחילה לדעת לזהות את קיומה של אלרגיה וישנם מספר סימפטומים אשר נחשבים כמאפיינים של אלרגיות כגון: נזלת אלרגית, שיעול, גודש באף, כאבי גרון, כאבי בטן, גזים, פריחות בעור, אקזמות, עיניים אדומות ושורפות, עייפת, כאבי ראש ובצקות בעור.
כאמור, ניתן ללמוד מכך, כי הסימפטומים של האלרגיות יכולים לבוא לידי ביטוי במספר מערכות שונות בגוף.

אלרגיה לפריחה-בריאות בקליק
פריחה הינה גורם שכיח לאלרגיה

מהם הגורמים לאלרגיות?

האמת שהרשימה היא ארוכה במיוחד, אבל מה שכן ניתן לעשות, זה לחלק את אותם הגורמים לקבוצות ובין היתר: אלרגנים חיצוניים כמו אבק, מוצרי מזון מסוימים, סטרס ומתח נפשי (עלול לגרום להופעת אקזמה), ליקויים שונים בהליך ניקוי הגוף, מערכת חיסונית אשר איננה מאוזנת ועוד..

הגישות השונות לטיפול באלרגיות

מי שעושה את צעדיו הראשונים בחיפוש אחר טיפול באלרגיות באמצעות רפואה משלימה, עתיד לגלות כי ברפואה המשלימה, יש לא מעט גישות שונות, אשר ההבדלים ביניהן יכולים לבוא לידי ביטוי גם בהסבר הניתן לתופעת האלרגיה. כך לדוגמא, לפי הרפואה הסינית, בגוף זורמת אנרגיה אשר נקראת צ’י, כאשר, מתרחשים בגוף שינויים, אנרגיית הצ’י עלולה לצאת מאיזון ולגרום לבעיות בריאותיות שונות ובתוך כך גם  לאלרגיות.

צמחי מרפא סיניים

אם נשאר לרגע בעולם הרפואה הסינית, נגלה שהיא מציעה שיטה נוספת אשר בכוחה לסייע בנושא. שיטה זו, באה לידי ביטוי בשימוש בצמחי מרפא סיניים.
ישנם צמחי מרפא סיניים הנחשבים כבעלי יכולת פיזור, כמו לדוגמא, שורש הסילר, אשר נחשב כבעל יכולות לייבש נזלת וליחה – תסמין הנחשב כנפוץ במיוחד במצב של אלרגיה. .
מטפל מומחה המתמחה בתחום צמחי המרפא הסינים ידע לשלב מספר צמחים, אשר בכוחם להדוף את האלרגיה מהגוף.

דיקור סיני נמצא יעיל לטיפול באלרגיות-בריאות בקליק
דיקור סיני נמצא יעיל לטיפול באלרגיות

דיקור סיני

השלב הראשון בהליך טיפול הדיקור, הוא תשאול ובדיקות מקדימות – כאשר, המטופל יקשיב לסימפטומים אותם המטופל חווה ובמקרים מסוימים גם יבדוק את הלשון שלו.
בהליך הדיקור, המטפל יחדיר מחטים דקות ועדינות לנקודות שונות בגופו של המטופל, כאשר, המטרה היא לשפר את זרימת האנרגיה ולהפריש חומרים מסוימים מהמוח אל הדם ובין היתר, גם חומרים אנטי דלקתיים, אשר להם, תפקיד משמעותי בנושא של טיפול באלרגיה.
ולמעשה, לטפל לא רק בסימפטומים אלא גם בשורש הבעיה.
טיפולי הדיקור הסיני יכולים לסייע לאנשים בכל קשת הגילאים ולהתאים גם עבור ילדים אשר סובלים מאלרגיות מכל הסוגים.
הודות לדיקור הסיני ניתן להשיג תוצאה של הקלה על הסימפטומים ובמקרים מסוימים גם להביא להיעלמותה של האלרגיה באופן מוחלט.

נטורופתיה

ע”פ הנטורופתיה (ולא על פיה בלבד), אחד הדרכים המרכזיות לעידוד מגנוני הריפוי הטבעיים בגוף, עוברת בהקפדה על תזונה בריאה ומתאימה.
כאשר, מעבר לשינוי באורח החיים ובתפריט אותו צורכים, ההמלצה תהיה גם לשלב צמחי מרפא מתאימים.
בכדי להתאים את הטיפול הנטורופתי, המטפל מבצע בשלב הראשון אבחן, אשר מתבסס על תשאול ובמקרים מסוימים גם על התבוננות בפרטים שונים בגוף כמו: הלשון, קשתית העין, כף הרגל ואפילו התנועתיות של המטופל.
בהתבסס על כך, אותו מטפל, ייצור את תוכנית הטיפול הנכונה עבור המטופל, אשר אמורה לכלול: תזונה טבעית (והימנעות ממאכלים מסוימים), צמחי מרפא מסוגים שונים, פעילות גופנית, יציבה נכונה יותר ועוד..

פרחי באך לטיפול באלרגיות-בריאות בקליק
פרחי באך לטיפול באלרגיות

פרחי באך לטיפול באלרגיות

טיפול באמצעות תמציות פרחי באך, מותאם לכל הגילאים ונחשב ליעיל במגוון רחב של מצבים ובין היתר גם בנושא של אלרגיות.
בהליך הטיפול, מתייחסים באופן פרטני למטופל ולאישיותו (לצורך התאמת התמציות המתאימות, אשר מורכבות ממספר פרחים שונים). יחד עם זאת, ישנם פרחים מסוגים מסוימים אשר נחשבים כיעילים במיוחד לטיפול בבעיות של אלרגיות.
באמצעות טיפול בפרחי באך, ניתן ליהנות מתוצאות חיוביות במצבים כמו: אקזמות, פריחות, אלרגיות עונתיות ופסוריאזיס.

הומאופתיה לטיפול באלרגיות

גם ההומאופתיה מציעה פתרונות שונים אשר ייעודם טיפול באלרגיות. בשלב הראשון של הטיפול ההומאופתי, המטפל שם לעצמו למטרה, להבין את הסיבות אשר גרמו להתפרצות האלרגיה ואת המאפיינים של האלרגיה – סוג האלרגנים, התגובה של המטופל לחשיפה לאותם אלרגנים, עד כמה האלרגיה משפיעה או פוגעת באורח החיים של האדם וכיוצא בזה.
רק אחרי שהמטפל מחזיק ברשותו את כל הידע הרלוונטי לגבי האלרגיה, הוא יעבור לשלב הבא, שהוא שלב יצירת הרמדי (התרופה ההומאופתית המתאימה).
יש לציין, כי הרמדי מותאם באופן פרטני לכל מטופל – כך שבמידה ושני אנשים יגיעו להומאופת עם תלונה שהינה זהה, רוב הסיכויים שם יטופלו בצורה שונה.

רפלקסולוגיה לטיפול באלרגיות

על פי הרפלקסולוגיה, ניתן לאבחן דרך כפות הרגליים את הנטייה הגנטית של המטופל לפיתוח של אלרגיה. בגישה שמאחורי הרפלקסולוגיה, אופן ההתמודדות עם אלרגיה, אמורה להיות זהה להתמודדות של גוף זר אשר תוקף את הגוף – כאשר, במרבית המקרים, האיברים אשר עלולים להיפגע כתוצאה מאותה ה”תקיפה” יהיו: העיניים, האף, דרכי הנשימה העליונות והאוזניים.
המטרה היא כמובן, לפנות את הרעלים אשר “תקפו” את הגוף ולהוציא אותם החוצה. בהליך הטיפול, המטרה תהיה לזהות את האיברים אשר סובלים כתוצאה מהמצב האלרגי, לגרום להזרמת מוגברת של דם לאותם האיברים, מה שיאפשר הובלה של חומרי ריפוי טבעיים.

לסיכום

אלרגיות עלולות לפגוע במידה רבה באיכות חיים של אנשים אשר סובלים מהם (וכאמור, מדובר באנשים בכל קשת הגילאים) וכאמור, רבים מהם יעדיפו שלא לפתח תלות בתרופות ובזריקות אשר מוצעים ע”י הרפואה הקונבנציונאלית כאמצעי הטיפול בסימפטומים של האלרגיה.
מהסיבה הזאת, ההמלצה היא כמובן לאסוף תחילה, את כל המידע הנדרש לגבי אותן דרכי טיפול באלרגיות המוצעות על ידי הרפואה המשלימה – כאשר, בהתבסס על אותו המידע, ניתן לבצע את הבחירה האופטימאלית בשיטת הטיפול.
כמובן, שבשלב הבא, חשוב להקפיד ולבחור בתבונה את המטפל ולוודא, שמדובר במטפל מקצועי, מוסמך ומנוסה, אשר אוחז בידע נרחב בתחום ובכלים אשר יאפשרו לו לטפל בצורה המושלמת באותה האלרגיה.
יש לקחת בחשבון, שבחלק מהשיטות המוצעות לנושא של טיפול באלרגיות, הטיפול יסייע אך ורק בהקלה על הסימפטומים ובחלק אחר, הוא יכול גם לגרום להעלמת האלרגיה באופן מוחלט – כך שבמקרים רבים, כדאי להתנסות במספר שיטות, עד להשגת התוצאה המיטבית.

מגוון מטפלים באתר בריאות בקליק
שתפו:
מידע חשוב: המידע באתר זה הוא אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי אישי. אנו ממליצים למשתמשים להיוועץ ברופא בטרם קבלת החלטות רפואיות. שימוש במידע המופיע כאן אינו פוטר את הקוראים מלקבל אחריות מלאה על בריאותם ומלהתייעץ עם מומחים רפואיים לפי הצורך ובהתאם לתנאי השימוש
בריאות בקליק אייקון רקע לבן

הצטרפו למגזין בריאות בקליק

הירשמו לקבלת מידע, הטבות ועצות בריאות